Zdjęcie
O kancelarii

O kancelarii

Nazywam się Paweł Marchewka. Jestem adwokatem oraz członkiem Izby Adwokackiej we Wrocławiu. Studia na kierunku prawo odbyłem na Uniwersytecie Wrocławskim na Wydziale Prawa i Administracji.

Doświadczenie zawodowe w przedmiocie prawa upadłościowego,restrukturyzacyjnego oraz postępowania egzekucyjnego zdobywałem już w czasie studiów pracując w kancelariach adwokackich we Wrocławiu. Miał przyjemność pracować również w kancelarii prawnej reprezentującej jedną z największych w Europie Środkowej firm windykacyjnych, a mianowicie KRUK S.A.

Wrocław jest miastem, w którym  skupia się centrum windykacyjne Polski. Stąd naturalną koleją rzeczy było znaczące zwiększenie kompetencji zawodowych w zakresie windykacji zadłużenia, a następnie w przedmiocie ochrony dłużników i ich majątków.  

Następnie poszerzałem swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną na etapie aplikacji adwokackiej, cały czas pracując zawodowo oraz po jej ukończeniu kiedy rozpocząłem samodzielną drogę zawodową jako adwokat.

Przez te wszystkie lata miałem okazję pracować dla wierzycieli, jak również dla dłużników. Współpracowałem z kancelariami komorniczymi, syndykami oraz doradcami restrukturyzacyjnym w całej Polsce. W ten sposób poznałem zastosowanie prawa upadłościowego, prawa restrukturyzacyjnego oraz postępowania egzekucyjnego z perspektywy obu stron postępowania (wierzyciela i dłużnika).

Zapewne właśnie to spektrum doświadczeń oraz osobiste predyspozycje sprawiły, że jestem jednym z nielicznych adwokatów we Wrocławiu oraz w Polsce, który potrafi kompleksowo zajmować się sprawami związanymi z zadłużeniami. Pamiętaj! Nie jest sztuką zaproponować klientowi wykonanie upadłości konsumenckiej. Profesjonalnym i zarazem jedynym właściwym podejściem jest sprawdzenie całokształtu stanu faktycznego we jaki znalazł się dłużnik, a następnie dobranie odpowiednich instrumentów prawnych, które pomogą mu w sposób rzeczywisty. Zazwyczaj jest kilka alternatyw i ostateczny wybór musi być poprzedzony dogłębną analizą i właściwymi wnioskami z niej wynikającymi.

Zapraszam do współpracy wszystkich tych, którzy liczą na prawdziwą pomoc prawną. W mojej kancelarii zawsze dbamy o finanse naszych klientów. Nasza pomoc zawsze się opłaca.

Adwokat Paweł Marchewka

Członek Izby Adwokackiej we Wrocławiu. Właściciel Kancelarii Adwokackiej Paweł Marchewka.
Uznany specjalista w zakresie ochrony praw dłużników, prawa upadłościowego oraz restrukturyzacyjnego. Twórca autorskiego systemu oddłużeniowego oraz zabezpieczenia majątku dłużników. Wieloletnie doświadczenie zdobywał wykonując praktyczne i nieszablonowe zlecenia na rzecz swoich klientów. Od 2015 roku przewodzi inicjatywie zwalczającej nieuczciwość Banków oraz innych wierzycieli.

Znany z niezłomnych postaw jako adwokat karny.

 

 

 

 

 

Radca Prawny Marcin Bagiński

Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu. Doradza podmiotom polskim oraz zagranicznym w zakresie postępowań sądowych i arbitrażu, w sprawach cywilnych i gospodarczych. Reprezentuje klientów w toku postępowań przed sądami wszystkich instancji, w tym przed Sądem Najwyższym. Specjalizuje się także w sprawach z zakresu szeroko rozumianego prawa rodzinnego.

 

 

 

 

 

 

 

Adwokat Adam Cały

Specjalizuje się w prawie cywilnym ze szczególnym uwzględnieniem postępowania egzekucyjnego. Przez 11 lat związany zawodowo z egzekucją sądową zajmując stanowisko Aplikanta Komorniczego a następnie Asesora Komorniczego. W latach 2020-2021 był członkiem Krajowej Rady Komorniczej w Warszawie. Obszarem jego szczególnej praktyki zawodowej jest ochrona praw wierzycieli i dłużników w postępowaniu egzekucyjnym, a także negocjacje z wierzycielami i dłużnikami jak i organami egzekucyjnymi, zarówno na etapie polubownym jaki i w trakcie prowadzonego postępowania egzekucyjnego. W praktyce procesowej specjalizuje się w powództwach opozycyjnych (przeciwegzekucyjnych) interwencyjnych, sprawach o wydanie nieruchomości (eksmisja). Zdobyte doświadczenie zawodowe pozwala mu na połączenie praktycznego doświadczenia z tysięcy przeprowadzonych postępowań egzekucyjnych z praktyką procesową co czyni go rzadkim specjalistą w swojej dziedzinie.

 

 

 

 

 

 

 

Wiktoria Targosz

Współpracownica w kancelarii adwokata Pawła Marchewki. Praktyczna znawczyni prawa upadłościowego oraz spraw z zakresu prawa cywilnego oraz postępowania egzekucyjnego.

Doświadczenie zawodowe zdobywa od wielu lat pracując w najlepiej rozwijających się kancelariach we Wrocławiu.

Aktualnie od 2021 roku współdziała z adwokatem Pawłem Marchewką z Wrocławia specjalizując się w ochronie prawnej dłużników oraz w postępowaniu upadłościowym.